Cviky pro nohy   

  Předchozí  Nadřazený seznam  Následující  

 

   
  Dřep do sedu na lavici
(Poloviční dřepy)
   
     
   
 

Pokud jste ve fázi tréninku, kdy přecházíte k náročnějším tzv. základním cvikům, mezi něž patří i dřepy, je tento způsob provedení dřepů tím nejlepším způsobem, jak na ně postupně připravovat organismus.

Základní postoj je v stoji s nohama rozkročenýma přibližně na šíři ramen a se špičkami chodidel mírně vytočenými do stran. Žerď činky leží na ramenou na trapézových svalech a nesmí vás tlačit do krční páteře.

S nádechem klesáte do spodní polohy cviku, která je vymezena lavicí. Na tu si nesedáte (byť je to v názvu napsáno), ale v okamžiku lehkého dotyku (nesmíte se odrážet) startujete s postupným výdechem do výchozí polohy. Po celou dobu se snažíte držet trup vzpřímeně, váš pohled směřuje rovně před vás. Snazší je nácvik cviku na multipressu, který vás ve správné poloze udržuje.

Při vyšších váhách na čince používejte opasek. V této podobě můžete cvik použít i k překonání stagnace ve výkonu v klasickém dřepu.

Zaměření: Cvik zabírá na stehna především na jejich přední straně, ale někteří cvičenci pociťují i silné zapojení svalů zadní strany stehen (podílejí se na extenzi v kyčli). Hýžďové svaly jsou částečně vyřazeny ze "hry".

 

 

   
             
  Předchozí  Nahoru  Následující     Diskuze o cvičení